bta416y-600c,127 price and inventory results:
Top of Page ↑
Newark ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
BUY
BTA416Y-600C,127
D#: 70R3147
NXP Semiconductors Triac,600V, 16A, To-220, Peak Repetitive Off State Voltage:600V, On State Rms Current:16A, Triac Case Style:To-220Ab, Gate Trigger Voltage Max:1.5V, Peak Non Repetitive Surge Current:160A, Holding Current Max:35Ma, No. Of Pins:3Pins Rohs Compliant: Yes |NXP Semiconductors BTA416Y-600C,127
RoHS: Compliant
Min Qty: 5000
Package Multiple: 1
Date Code: 0
Container: Bulk
BUY
BTA416Y-600C,127
D#: 771-BTA416Y-600C127
WeEn Semiconductor Co Ltd Triacs RAIL-THYR AND TRIACS
RoHS: Compliant
95
  • Show All
Buy Now
Avnet Americas Authorized Distributor
BTA416Y-600C,127
D#: BTA416Y-600C,127
WeEn Semiconductor Co Ltd - Rail/Tube (Alt: BTA416Y-600C,127)
Min Qty: 6000
Package Multiple: 1000
Lead time: 16 Weeks, 0 Days
Container: Tube
DigiKey ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
BTA416Y-600C,127
D#: 1740-1140-ND
WeEn Semiconductor Co Ltd TRIAC 600V 16A TO220AB
Min Qty: 1
Lead time: 26 Weeks
Container: Tube
In Stock
TME ECIA Member • Authorized Distributor
BTA416Y-600C,127
D#: BTA416Y-600C.127
WeEn Semiconductor Co Ltd Triac, 600V, 16A, TO220AB, Igt: 35mA, Ifsm: 160A, 3Q,Hi-Com
Min Qty: 1
750
Hermes Engineering
BTA416Y-600C,127 WEEN
100
  RFQ
Component Stockers
BTA416Y-600C,127
D#: BTA416Y-600C,127
WeEn Semiconductor Co Ltd
Kepictronics Inc.
BTA416Y-600C,127 WEEN DC 21+ , TO-220AB-3
Axis Part Limited
BTA416Y-600C,127 WEEN Purchase Online. Ship Immediately.
North Star Micro Electronics
BTA416Y-600C-127
D#: NS-BTA416Y-600C-127
NXP Semiconductors OEM/CM ONLY
Unikey Electronic Pte Ltd
BTA416Y-600C,127
D#: BTA416Y-600C,127
WeEn Semiconductor Co Ltd 35mA 16A 1.2V 160A,176A 600V 400��A 1.5V TO-220AB-3
Min Qty: 12
Win Source Electronics
BTA416Y-600C,127 WeEn Semiconductor Co Ltd TRIAC 600V 16A TO220AB / TRIAC 600V 16A(RMS) 176A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
EBV Elektronik Authorized Distributor
BTA416Y-600C,127
D#: BTA416Y-600C,127
WeEn Semiconductor Co Ltd (Alt: BTA416Y-600C,127)
Package Multiple: 1000
Lead time: 17 Weeks, 0 Days
EBV - 0
Sierra IC
BTA416Y600C127 WeEn Semiconductor Co Ltd OEM/CM ONLY
Cytech Systems Limited
BTA416Y-600C,127 WeEn Semiconductor Co Ltd TRIAC 600V 16A TO220AB
Futuretech Components Ltd
BTA416Y-600C,127 WeEn Semiconductors Co., Ltd OEM/CM/EMS Only
IC Components Limited
BTA416Y-600C,127 WeEn Semiconductors Co., Ltd TRIAC 600V 16A TO220AB
New Strength Electronic Co., Limited
BTA416Y-600C,127 NXP Semiconductors TRIAC 600V 16A TO220AB